Program Magazynowy

Program Magazynowy

Posiadanie magazynów jest ważne dla każdej dużej firmy produkcyjnej, wysyłkowej, czy transportowej, dla sieci sklepów, aptek i setek innych przedsiębiorstw.

Nawet zarządzanie jednym magazynem wymaga kilku osób i sporych umiejętności księgowo-logistycznych. W przypadku firm sieciowych jest to zadanie jeszcze trudniejsze. Informatyzacja ułatwia pracę i jest wyznacznikiem naszych czasów. We  Współczesnym magazynie czymś niewyobrażalnym jest rejestrowanie od ręczne wszystkich towarów, dostaw i wydania.  Dlatego coraz większe znaczenie mają programy magazynowe. Jest na rynku informatycznym wiele ofert doskonałych programów magazynowych, choćby Logman. Dla programu magazynowego nie ma żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o liczbę obsługiwanych magazynów. Program obsługuje każdą ilość magazynów, towarów, wspólników biznesowych, dokumentów.

Program był testowany na wielu tysiącach elementów.

Ograniczeniem ilości danych jest rozmiar bazy Microsoft SQL Express, czyli 10GB. W praktyce oznacza to wiele milionów rekordów.  Do kupienia jest także wyższa wersja Microsoft SQL Serwer: Standard oraz Enterprise, która nie ma ograniczenia rozmiaru bazy. Klucz aktywacyjny do programu przesyłany jest w e-mailu lub smsa po zapłaceniu. W razie zagubienia klucza aktywacyjnego, np. z powodu awarii komputera można go odzyskać. Trzeba odesłać  prośbę z adresu e-mail, na który został wysłany klucz, W e-mailu należy podać nazwę firmy, będącej właścicielem zagubionego klucza. Nie wolno odsprzedawać innej firmie klucza. Wśród firm, które najczęściej kupują program magazynowy są przedsiębiorcy takich branż jak:gastronomia, poligrafia , budowlanka, kolekcjonerzy, instytucje, urzędy, handel internetowy, rolnictwo, kosmetyka, instalacje, naprawy.

Wymaganymi cechami programu magazynowego są: intuicyjny, prosty w użyciu interfejs stworzony w nowoczesnej technologii Microsoft .Net , wizualny edytor dokumentów służący do projektowania własnych szablonów, edytor etykiet, który umożliwia tworzenie własnych etykiet towarowych.

Z programu może korzystać wiele osób, na wielu stanowiskach i w dowolnej ilości magazynów. Program magazynowy zawiera przygotowane wzory dokumentów w języku angielskim i rosyjskim. Obsługuje wszystkie waluty i stale aktualizuje kursy oraz umożliwia śledzenie relacji między wszystkimi dokumentami. Doskonałym narzędziem są alarmy ostrzegające przed niezapłaconą fakturą, czy osiągnięciem stanu minimalnego jakiegoś towaru. Programy magazynowe mają możliwość pracy przez internet ze wspólną bazą danych w chmurze. Program automatycznie pobiera dane partnerów biznesowych z ZUS na podstawie NIP. Niezwykle użyteczną funkcją przy prowadzeniu magazynu jest kartoteka towarów, do której można dodać firmowe pola z opisem towarów Jest w kartotece zdjęcia i linki  do plików i stron. Z kolei moduł wypożyczenia obsługuje procedurę wynajmowania narzędzi, sprzętu budowlanego, samochodów, wypożyczenie strojów ślubnych, itp.

Program zawiera moduł pozwalający na synchronizację z Allegro, PrestaShop, Click Shop, Sky-Shop. Program obsługuje faktury zakupowe i korekty faktur zakupowych.

Konfigurowane raporty z działań magazynowych można przenieść do  arkusza Excel za pomocą jednego kliknięcia. Pozwala na wystawianie podstawowych dokumentów magazynowych takich jak:  PZ, WZ, zwroty do/od dostawców, przesunięcia między-magazynowe, przychody oraz rozchody wewnętrzne, czy dokumenty przecen. Umożliwia zrobienie inwentaryzacji. Obsługuje wszystkie rodzaje czytników kodów kreskowych. Magazynier wie ile sztuk każdego towaru jest przechowywanie, co umożliwia sprawne zarządzanie magazynem. Rejestrowana jest pełna historia zmian dla towarów.

Można obserwować nie tylko stan obecny jakiegoś towaru, ale także zmiany ilości posiadania danego towaru w konkretnym czasie, co umożliwia skuteczne zapobieganie niedostatkom. Oprogramowanie automatycznie generuje datę i godzinę  utworzenia dokumentu oraz jego numer.  Pole „uwagi” można spożytkować do wpisania wszelkich informacji dotyczących dokumentu.

Dodaj komentarz