Odzyskiwanie zdjęć

Odzyskiwanie zdjęć

Nie  istnieją urządzenia bezawaryjne.  Nawet urządzenia elektroniczne podlegają prawu zużycia i możliwości awarii. Skutki takiej sytuacji mogą być bardzo nieprzyjemne dla właściciela.

Zazwyczaj oznacza to utratę ważnych danych, np.: zdjęć, filmów, numerów telefonów, wiadomości, e-maili.  Fotografie i pliki video często trzymamy na karcie pamięci, pendrive, dysku twardym, dysku usb. W przypadku straty najcenniejszych zdjęć, np.: z sesji ślubnej, narodzin dziecka, chrzcin, komunii, wakacji, zaręczyn i z wielu innych, ważnych dla użytkownika okazji, odzyskanie fotografii jest koniecznością. Takie zdjęcia to wspomnienia z najważniejszych w życiu chwil. Nic dziwnego, że użytkownicy chcą je odzyskać. Odzyskiwanie zdjęć to czynność, którą warto powierzyć profesjonalistom. Bez trudu odzyskają zdjęcia z kary pamięci, aparatów fotograficznych, laptopów, komputerów oraz innych pamięci przenośnych.  Wszystkie pliki zapisane w formatach: PNG, JPG, GIF, BMP, PSD, PIC, CR2, TIFF, PSD, MOV, MP4, MPG, AVI, są możliwe do odzyskania. Największy procent udanych realizacji zleceń stanowią dane odzyskane z karty pamięci SD, micro SD, CF.

Odzyskiwanie zdjęć z uszkodzonej karty najlepiej przeprowadzić w profesjonalnym laboratorium, które jest wyposażone w najlepsze rozwiązania techniczne z dziedziny odzyskiwania danych.

Serwisy komputerowe również oferują usługi ratowania danych, ale dysponują tylko podstawowym sprzętem i oprogramowaniem. Bywa, że serwisy komputerowe jedynie zbierają zlecenia od klientów i przekazują je do fachowych laboratoriów. Tańszą opcją  zamówienie usługi bezpośrednio w laboratorium. Wycena odzyskania danych w laboratorium jest bezpłatna. Laboratorium odzyskiwania danych oferuje następujące usługi: odratowanie danych po formacie dysku lub usunięciu, odzyskiwanie danych z pendrive, kart pamięci, dysków SSD, naprawa dysków z niewielkimi problemami, odzyskiwanie plików i zdjęć z poczty, usuwanie haseł z dysku, przywracanie danych uszkodzonych mechanicznie i elektronicznie.

Takiej sytuacji można zapobiec robiąc kopie zapasowe co jakiś czas. Wykonywanie kopii zapasowych może uchronić użytkownika przed wieloma rodzajami uszkodzeń, a co za tym idzie przed sporymi kosztami przywracania danych i stresem związanym z utratą cennych zdjęć, dokumentów, projektów, czy informacji.  W przypadku uszkodzenia urządzenia i danych dysponując kopią zapasową może dużo taniej i szybciej odzyskać utracone dane.  Awarie telefonu mogą dotknąć każdego i dlatego zawsze warto zabezpieczać ważne pliki.Na odzyskiwanie zdjęć z uszkodzonego telefonu nie ma wpływu przyczyna uszkodzenia urządzenia. Awarie telefonu mogą wynikać z wad powstałych w trakcie produkcji, czynników zewnętrznych, np.: wypadków, pożarów, powodzi, wyładowań atmosferycznych,  jak i winy użytkownika. W przypadku uszkodzeń mechanicznych trzeba wziąć pod uwagę minimalne ryzyko, że utraconych danych nie da się odzyskać lub odzyskane dane będą częściowe. Odzyskiwanie zdjęć z apartu to popularne zlecenie.

Wieloletnie doświadczenie i wiedza pracowników laboratorium w tym zakresie daje klientowi gwarancję, że wykonana usługa będzie na najwyższym poziomie.

Najpopularniejszą przyczyną utraty zdjęć są uszkodzenia karty pamięci. Skuteczność odzyskiwania zdjęć z karty pamięci w laboratorium to 90%. Jeżeli przy uszkodzonej karcie wyświetla się komunikat o konieczności formatowania karty, to najlepiej go zignorować, gdyż dostosowanie się do tego polecenia oznacza utratę zdjęć i wszelkich innych plików z karty. Najlepiej powierzyć taką kartę specjalistom.

Specjaliści sprawdzą kartę, znajdą źródło awarii i dołożą wszelkich starań na miarę możliwości technologicznych, aby odzyskać dane.  Oddanie karty do specjalistycznego laboratorium jest dużo efektowniejszym rozwiązaniem niż samodzielne naprawianie karty. Proces odzyskiwania danych z nośników w laboratorium jest dostosowany do zaistniałej sytuacji i zazwyczaj kończy się sukcesem. Awaria urządzenia i konieczność odzyskania danych to często występujący problem. Na szczęście renomowanych laboratoriów jest coraz więcej.

 

Dodaj komentarz