flexidium 400

Flexidium 400

Sprawne stawy to podstawa funkcjonowania. Chodzimy, wykonujemy setki mnóstwo czynności dziennie, które angażuj naraz kilka , a nawet kilkadziesiąt stawów.

Osoby, które odczuwają bóle stawów skarżą się nie tylko na dolegliwości bólowe, ale także na niższy  komfort życia spowodowany utrudnieniem bądź niemożnością wykonania niektórych czynności. Przyczyn problemów ze stawami jest bardzo wiele, np.: zbyt mała  aktywność fizyczna, nadmierna aktywność fizyczna, nadwaga, wady postawy i niektóre choroby metaboliczne. kłopotom ze stawami można zapobiegać dbając o kondycję fizyczną i utrzymując właściwą wagę ciała.  Bardzo ważne jest unikanie nadwagi, ponieważ zbytnie obciążenie kości może spowodować zwyrodnienie stawów. Waga ciała mieszcząca się w granicach normy ułatwia podejmowanie aktywności fizycznej.  Z kolei  uprawianie sportu, czy choćby proste ćwiczenia i spacery pozytywnie wpływają na stawy i kręgosłup, zmniejszają częstotliwość  dolegliwości bólowych, ułatwiają regenerację uszkodzeń stawów. Na schorzenia stawów zapadają najczęściej osoby po 50 roku życia, choć zdarzają się przypadki, że chory jest w młodszym wieku. Obecny styl życia sprzyja chorobom stawów. W przypadku osteoporozy lub zaawansowanego zwyrodnienia stawów niezbędne jest leczenie pod okiem lekarza i rehabilitanta, którzy dobiorą terapię w zależności od potrzeb zdrowotnych danej osoby.

Część osób, którym udało się wyleczyć bóle stawowe uważa, że osiągnęły cel, bo stosowały suplementy diety na stawy mające składniki budulcowe.

Najważniejszym elementem suplementów powinien być kolagen, który jest niezbędny w odbudowie chrząstki stawowej , poprawia jej wytrzymałość i elastyczność. Stosowanie kolagenu ma olbrzymie znaczenie w profilaktyce schorzeń ze strony stawów. Rekomendowanym przez wiele osób środkiem leczniczym jest Flexidium 400. Chorzy potwierdzają jego skuteczność. Osoby, które brały go  twierdzą, że już po kilku dniach przestały odczuwać bóle stawowe lub dolegliwości były znacznie słabsze. Działanie preparatu oparte jest na składnikach naturalnych, takich jak : kolagen, selen, cynk, kwas askorbinowy, kwas hialuronowy . W Flexidium 400 zastosowano rybi kolagen, który charakteryzuje się  najlepszą wchłanialnością.

Kwas hialuronowy jest składnikiem mazi stawowej, odpowiadającym za ochronę i  odżywianie chrząstki. Dodatkowo zmniejsza tarcie między chrząstkami. Cynk jest wpływa na prawidłowy stan kości, a jego niedobory powodują ból stawów i problemy z poruszaniem się . Niedobory selenu w organizmie skutkują większym ryzykiem zwyrodnienia kolanowego stawu. Warto wiedzieć, że kolagen w wyższym stężeniu występuje w skórze, stawach, zębach, mięśniach, paznokciach i włosach. Jest zwany białkiem młodości.

Wraz ze spadkiem jego poziomu zaczynają się w organizmie procesy starzenia.

Nieodpowiednie odżywianie się, zwłaszcza dieta bogata w cukier i oparta na rzeczach głęboko przetworzonych powoduje duży spadek kolagenu i braki składników odżywczych. Kolagen osłania żołądek i wątrobę, poprawia stan skóry oraz tworzy tarczę obronną organizmu przed toksynami i drobnoustrojami. Najbardziej wartościowy jest rybi kolagen. Istnieją kolageny wieprzowe i wołowe.  Ze względu na oczekiwania  społeczne i duże zapotrzebowanie na kolagen roślinny badacze opracowują kolagen pozyskiwany z roślin.

Kolagen jest ważnym składnikiem chrząstki, więc regularne stosowanie Flexidium 400  naprawia stawy i zwiększa nich ochronę przed podobnymi zdarzeniami w przyszłości. Zanim zakupi się suplement kolagenowy trzeba przeczytać na jego skład. Na rynku i nawet w aptekach sprzedawane suplementy, w których mimo nazwy „kolagenowe” tego najcenniejszego składnika tam nie znajdziemy. Takie suplementy są tylko podróbkami, które na pewno nie pomogą pacjentom cierpiącym z powodu bólu stawów.

Oszustwa producentów spowodowane są zwiększonym  zainteresowaniem produktami kolagenowymi. Flexidium 400 zawiera optymalną dozę kolagenu niezbędnego do regeneracji i ochrony stawów.

Dodaj komentarz