Dźwigi

Dźwigi

Budownictwo jest jedną z największych gałęzi biznesu. Budowa osiedla, fabryki, autostrady, czy biurowca tworzy zapotrzebowanie na sprzęt i różnych fachowców.

W budownictwie podstawą funkcjonowania  jest współpraca różnych firm. Żadna budowa nie może obejść się bez profesjonalnego sprzętu budowlanego niezbędnego do prac wysokościowych.  Sprzęt budowlany do tanich nie należy, dlatego najlepiej go wynająć.  Firmy wynajmujące sprzęt budowlany są na szczęście w każdym mieście. Sprzęt budowlany musi być najwyższej klasy i pochodzić od renomowanych producentów. Dźwigi o udźwigu od 10 do 100 ton na pewno przydadzą się na każdej budowie. Usługi dźwigowe wykonywane są sprzętem pochodzącym od najlepszych i wiodących  producentów, których sprzętowi zaufało tysiące budowlańców.  W budownictwie najważniejsze jest bezpieczeństwo pracowników. Ilość prac potencjalnie niebezpiecznych jest duża, więc  wykonawcy poszukują bezpiecznego sprzętu.

Wymagają od wypożyczalni sprzętu, który spełnia wymogi wydajnościowe i wszystkie normy w zakresie bezpieczeństwa.

Usługi typu „wynajem dźwigów” gwarantują, że wypożyczany sprzęt przy obsłudze profesjonalnego operatora nie będzie stwarzał zagrożenia w miejscu swojej pracy.  Na dużym placu budowy można obserwować ogromne maszyny budowlane żurawie wieżowe.  To „królowie budowy” wykorzystywani przy budowaniu budynków mieszkalnych, przemysłowych i biurowych. Posiadają wysięgi dzięki którym możliwa jest praca  nawet na 60 metrach. Sprzęt jest wypożyczany wraz z doświadczonym operatorem, co sprawia, że usługę można określić mianem kompleksowej. Profesjonalny operator, mający spore doświadczenie na rozmaitych budowach warunkuje odpowiednie i bezpieczne wykorzystanie sprzętu. Tak więc nie trzeba przyjmować do pracy operatorów dźwigów z zewnątrz, co oszczędza czas, nerwy i pieniądze. Wynajem żurawi wieżowych jest konieczny do rozpoczęcia budowy.

Żuraw wieżowy należy do dźwignic.

Składa się z pionowego masztu (wieży) montowanego na podłożu i wysięgnika,, który może być pionowy lub poziomy.  Ładunki podnosi się na haku opuszczanym z wysięgnika. Wykorzystuje się je w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym oraz przy montażu konstrukcji stalowych, a nawet przy transporcie materiałów budowlanych. Żuraw ma na wyposażeniu kilka napędów elektrycznych.  Zaletą  żurawia jest duży zasięg wysięgnika gwarantujący bardzo wielki obszar pracy. Innym rodzajem żurawi są żurawie samojezdne.   Są to gigantyczne dźwigi na podłożu samochodu ciężarowego bądź specjalnie przygotowanym podwoziu samojezdnym.  Przeznaczone są do stosowania podczas prac przeładunkowych lub montażowych. Ich cenioną cechą jest bardzo duża mobilność- w zasadzie  mogą pojawić się w każdym miejscu, w którym jest potrzeba ich wykorzystania. Ich plusem jest spory udźwig.

Swoim cechom zawdzięczają przekonanie, że są jedną  z najbardziej niezbędnych maszyn na budowie.

Wraz z żurawiami klient otrzymuje także przeszkolonego, doświadczonego pracownika, który jest operatorem dźwigu. Klient nie musi szukać i dawać pracy operatorowi i ponosić związanych z tym kosztów. Żurawie samochodowe są najlepszym rozwiązaniem zwłaszcza w sytuacji, kiedy jedna firma budowlana ma kilka zleceń i trzeba wielokrotnie przemieścić się z miejsca na miejsce.  To najnowocześniejszy sprzęt budowlany spełniający wszystkie wymogi wydajności i bezpieczeństwa. Maszyna może działać na dwóch trybach: samochodowym i dźwigowym. W trybie pracy dźwigowej podwozie jest zwykle unoszone na dwóch wsuwanych podporach – łapkach.

Żuraw samochodowy czerpie napęd z dwóch silników, z których jeden wykorzystywany jest tylko do jazdy.

Powyższy rodzaj żurawi  stosowany jest do montażu obiektów przemysłowych oraz do prac drogowych i przeładunkowych w zakładach pracy.  Mogą mieć trzy rodzaje napędu: spalinowo mechaniczny, spalinowo-elektryczny i spalinowo-hydrauliczny. Ulepszanie usług budowlanych to najlepsza strategia rozwoju powyższej branży. Innowacyjność, podnoszenie jakości zapewnią zaufanie wśród wypożyczających.

 

Dodaj komentarz