Blog podróżniczy

Blog podróżniczy

Panuje podróżowanie, że podróże dobrze jest odbywać w gronie przyjaciół. Jest raźniej, a w razie niepodziewanych zdarzeń można na siebie liczyć i sobie pomagać.

Przygotowując długą wyprawę, trzeba liczyć się z tym, że komuś może coś w danym terminie wypaść, że nie pojedzie z ważnych powodów (praca, zdrowie, sprawy rodzinne). Czasem nie ma innego wyjścia jak jechać samemu lub odwołać wyprawę. Szkoda rezygnować z wyprawy, do której człowiek przygotowywał się i o której marzył. Podróżowanie w pojedynkę może dostarczyć niezwykłych wrażeń. W samotnej podróży człowiek jest panem swojego losu – śpi, gdzie chce, je, co to mu smakuje, wstaje, kiedy chce, zwiedza miejsca, które pragnie zobaczyć nie  nie biorąc pod uwagę opinii innych.  Podczas takiej podróży blog podróżnicy samotnego wędrowca uzupełnia się ciekawymi wpisami, dodawanymi  w  w trakcie wyprawy. Osoby, które chciałaby zacząć podróżować martwią się, że nie będą miały pieniędzy na podróżowanie. To błędne myślenie.

Można zwiedzać i nie zatrzymywać się w luksusowych hotelach lub pracować i zwiedzać jednocześnie. Praca w danym miejscu ułatwia zwiedzanie okolicy, poznawanie nowych ludzi, kultury .

Taki sposób podróżowania jest znacznie tańszy niż pokonywanie setek kilometrów. Taka tymczasowa praca umożliwi utrzymanie się w miejscu zwiedzania bez wydawania oszczędności. Niedrogie mieszkanie można znaleźć w hostelach, kempingach, akademikach, domach, w których właściciele wynajmują pokoje, a nawet w klasztorach. Nigdy nie ma dobrego czasu na wyjazd, zawsze jest coś ważniejszego. Prawdziwy podróżnik decyduje, że bez względu na wszystko właśnie teraz jest świetny moment na wyprawę i na to, aby blog dla podróżników znów miał ciekawe i inspirujące wpisy. Jest takie powiedzenie: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Dlatego świetnym pomysłem na  pierwszą długą wyprawę jest zwiedzanie kraju. Warszawa przewodnik po mieście to wspaniałe narzędzie, aby przypomnieć sobie, jakie atrakcje czekają na turystę w stolicy.

W trakcie pobytu w Warszawie, warto odwiedzić: Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Plac Zamkowy, Barbakan i mury obronne, ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat.

Po Polsce można podróżować transportem publicznym i prywatnymi środkami transportu. Coraz popularniejsze stają się kampery. W tracie podróży bardzo ważne jest,a by tanio parkować. Przemieszczanie się kamperem jest niezwykle komfortowe, ale miejsca parkingowe dla kamperów w Polsce nie są jeszcze tak popularne, jak np.: w USA, gdzie nawet w parkach narodowych są wyznaczone specjalne strefy do parkowania dla takich pojazdów. Opłata za parkowanie jest symboliczna a w wielu miejscach jest za darmo.  Wszystko przed Polską. Na szczęście rynek usług turystycznych w Polsce w bardzo szybkim tempie dostosowuje się do potrzeb klientów, więc pewnie już niedługo parkingi dla kamperów będą w atrakcyjnych miejscach turystycznych. Jeżeli wybieramy się w miejsce, gdzie w pobliżu mieszka ktoś z rodziny lub znajomy, to świetnym parkingiem dla kampera będzie podwórko takiej osoby. Jeżeli celem podróży kamperem jest Europa to warto zajrzeć na mapę parkingów na kamperów i wybrać punkt blisko celu podróży. W Europie jest wiele darmowych parkingów dla kamperów.

Korzystanie z nich to to oszczędność dla domowego budżetu i  i klika dni więcej w podróży.  Podróżowanie kamperem doskonale sprawdza się, jeżeli chcemy zwiedzać tereny poza miastem i w kontakcie z dziką przyrodą spędzić urlop.

Trzeba mieć przy sobie jedzenie i zapas wody. Tanie podróżowanie to wspaniała przygoda i dowód na to, że podróże nie są jedynie przeznaczone dla bogaczy. Podróżować może każdy kto uwielbia zwiedzać świat i poznawać ludzi. Właściwa organizacja jest sposobem na wszystkie bolączki. Świat nie składa się tylko z hoteli i kurortów, ale z uroczych miejsc, które zachwycają swoim pięknem i z daleka od cywilizacji. Są to miejsca, w których człowiek może odpocząć od problemów i przeanalizować na swoje życie z boku. Nic tak nie wycisza,  jak odpoczynek na łonie przecudownej natury.

źródło: Blog podróżniczy 

Dodaj komentarz